Jesteś:Oferty PPP ›› Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła

Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
01zoomPowiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
02Powiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
03zoomPowiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
04zoomPowiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
05zoomPowiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
06zoomPowiększ
01zoom

02

03zoom

04zoom

05zoom

06zoom

Opis projektu

Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnej hali sportowej o pojemności około 4 tysięcy widzów, (widownie ułożone wzdłuż dłuższych boków hali oraz dwóch trybun górnych, które mieszczą 4 tys. miejsc. Dodatkowe 400 miejsc znajduje się na 2 składanych trybunach usytuowanych wzdłuż krótszych boków hali). W zależności od potrzeb na płycie boiska można zaaranżować dodatkowe miejsca siedzące lub np. scenę, ring etc, umożliwiając tym samym pełnienie różnorodnych funkcji oraz organizowanie zawodów sportowych o randze międzynarodowej.

 

Planowana wielofunkcyjna hala – widowiskowo sportowa ma być nowoczesnym obiektem, który będzie umożliwiał organizację imprez sportowych na najwyższym światowym poziomie jak również umożliwi wykorzystanie do organizacji różnego rodzaju imprez masowych w tym koncertów spektakli, konferencji itp.

 

Inwestycja planowana jest do budowy na terenie kompleksu obiektów sportowych Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, zlokalizowanego przy ul. Reymonta w bliskim sąsiedztwie Krakowskich Błoń. W najbliższym otoczeniu znajdują sie obiekty sportowe takie jak: miejski stadion piłkarski, budynki sportowe TS Wisła oraz istniejąca hala sportowa i basenowa TS Wisła. Lokalizacja jest dogodna pod względem bliskości do głównych ciągów komunikacyjnych jak również względem centrum miasta, oddalonego o zaledwie kilkanaście minut spacerem.

 

Szacunkowa wartość 55 mln złotych (wartość bez gruntu)Lokalizacja

Aktualności

Trzy podmioty zostały zakwalifikowane do udziału w dialogu konkurencyjnym dotyczącym budowy, utrzymania i zarządzania budynkiem Centrum Obsługi Inwestora w Krakowie, w ramach PPP. O tym, kto ostatecznie będzie partnerem Miasta w tym przedsięwzięciu dowiemy się najwcześniej w drugiej połowie 2019 roku.

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie opublikował ogłoszenie zamówieniu na zaprojektowanie, budowę, sfinansowanie, a następnie utrzymanie linii tramwajowej w ramach IV etapu budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Przedsięwzięcie planowane jest do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a wybór partnera prywatnego nastąpi w wyniku dialogu konkurencyjnego. Dzięki inwestycji mieszkańcy Krakowa otrzymają dogodne i oczekiwane od lat połączenie komunikacyjne od ulicy Meissnera do Mistrzejowic.

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił postępowanie o wszczęciu procedury wyłonienia partnera prywatnego dla przedsięwzięcia pn. „Budowa, utrzymanie i zarządzanie budynkiem Centrum Obsługi Inwestora w Krakowie”.  Wybrany w ramach dialogu konkurencyjnego partner prywatny pozyska środki na budowę i wybuduje, a następnie będzie utrzymywał i zarządzał powstałą infrastrukturą przez okres około 20 lat.

Partnerzy

 
close
Wyloguj się