Jesteś:Oferty PPP ›› Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła

Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
01zoomPowiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
02Powiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
03zoomPowiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
04zoomPowiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
05zoomPowiększ
Wielofunkcyjna hala widowiskowo sportowa TS Wisła
06zoomPowiększ
01zoom

02

03zoom

04zoom

05zoom

06zoom

Opis projektu

Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnej hali sportowej o pojemności około 4 tysięcy widzów, (widownie ułożone wzdłuż dłuższych boków hali oraz dwóch trybun górnych, które mieszczą 4 tys. miejsc. Dodatkowe 400 miejsc znajduje się na 2 składanych trybunach usytuowanych wzdłuż krótszych boków hali). W zależności od potrzeb na płycie boiska można zaaranżować dodatkowe miejsca siedzące lub np. scenę, ring etc, umożliwiając tym samym pełnienie różnorodnych funkcji oraz organizowanie zawodów sportowych o randze międzynarodowej.

 

Planowana wielofunkcyjna hala – widowiskowo sportowa ma być nowoczesnym obiektem, który będzie umożliwiał organizację imprez sportowych na najwyższym światowym poziomie jak również umożliwi wykorzystanie do organizacji różnego rodzaju imprez masowych w tym koncertów spektakli, konferencji itp.

 

Inwestycja planowana jest do budowy na terenie kompleksu obiektów sportowych Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, zlokalizowanego przy ul. Reymonta w bliskim sąsiedztwie Krakowskich Błoń. W najbliższym otoczeniu znajdują sie obiekty sportowe takie jak: miejski stadion piłkarski, budynki sportowe TS Wisła oraz istniejąca hala sportowa i basenowa TS Wisła. Lokalizacja jest dogodna pod względem bliskości do głównych ciągów komunikacyjnych jak również względem centrum miasta, oddalonego o zaledwie kilkanaście minut spacerem.

 

Szacunkowa wartość 55 mln złotych (wartość bez gruntu)Lokalizacja

Aktualności

12 grudnia br. zakończono negocjacje w prowadzonym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie postępowaniu dotyczącym wyboru partnera prywatnego do wspólnej realizacji przedsięwzięcia pn. Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Eisenberga. Głównym celem, jaki chcą osiągnąć władze miasta poprzez realizację tego zamierzenia jest przywrócenie mieszkańcom Krakowa popularnego niegdyś miejsca rekreacji, zwanego potocznie basenem „Polfy”.

Wiosną tego roku Krakowski Zarząd Infrastruktury Sportowej zainicjował nowy projekt międzynarodowy pn. „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa Inicjatywa PPP”. Jego celem jest podnoszenie kompetencji oraz wymiana doświadczeń w zakresie ppp między miastami partnerskimi Krakowem, Norymbergą i Lwowem. Po wizycie w Norymberdze i Lwowie nadszedł czas na zaprezentowanie doświadczeń polskich, w tym również krakowskich. 19 października 2016 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się w związku z tym konferencja podsumowująca projekt.

W dniach 7-10 czerwca 2016 r. kilkuosobowa delegacja Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w towarzystwie 2 ekspertów z warszawskiego Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego odwiedziła Lwów. Wizyta odbyła się w ramach projektu partnerskiego „Polsko-niemiecko-ukraińska Inicjatywa PPP” zainicjowanego i realizowanego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie we współpracy z urzędami miejskimi Norymbergi i Lwowa.

Partnerzy

 
close
Wyloguj się