Jesteś:O projekcie ›› ZIS 

O Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS) jest samodzielną jednostką organizacyjną Gminy Miejskiej Kraków, nie posiadającą osobowości prawnej, działającą jako wyodrębniona jednostka budżetowa, podlegająca bezpośrednio Prezydentowi Miasta Krakowa.

 

ZIS jest pierwszą tego typu jednostką w Polsce, która skupia w ramach swej działalności szeroki zakres kompetencji w niemal wszystkich obszarach sportu w zakresie statutowych obowiązków Gminy.

 

Cele działalności

  • rozbudowa bazy sportowej w Krakowie,
  • utrzymanie istniejącej bazy na jak najwyższym poziomie,
  • popularyzacja sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Krakowa,
  • organizacja imprez sportowych.

 

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie realizuje rządowy program „Moje Boisko, Orlik 2012” w ramach którego wybudowano do tej pory 14 nowoczesnych kompleksów boisk sportowych dla mieszkańców Krakowa.

 

ZIS jest organizatorem dużych imprez sportowych m.in. Cracovia Maraton, Bieg Trzech Kopców, a także współorganizatorem ostatniego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne – meta w Krakowie.

 

ZIS prowadzi nowoczesną platformę internetową www.sport.krakow.pl, która stanowi kompleksowe źródło wiedzy na temat sportu, rekreacji, bazy obiektów sportowych oraz imprez i wydarzeń sportowych odbywających się w Krakowie, przydatnych zarówno dla turystów jak i mieszkańców miasta.

 

Na firmowej stronie www.zis.krakow.pl stworzono interaktywną mapę, na której zostały umieszczone wszystkie gminne obiekty sportowe w Krakowie. Strona ta zawiera także inne istotne informacje na temat działalności jednostki, w tym informacje dotyczące inwestycji sportowych oraz organizowanych przetargów.

Aktualności

W postepowaniu pn. „Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Eisenberga w Krakowie”, które miało doprowadzić do wyłonienia partnera prywatnego w celu wspólnej realizacji przedsięwzięcia biorący udział w negocjacjach Kandydaci nie złożyli ofert. W związku z tym faktem Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, jako Podmiot Publiczny prowadzący procedurę informuje, iż postępowanie zostaje odwołane.

28 lutego br. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wystosował zaproszenia do złożenia oferty do dwóch firm biorących udział w postępowaniu dotyczącym wyboru partnera prywatnego w celu wspólnej realizacji Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Eisenberga.
 

12 grudnia br. zakończono negocjacje w prowadzonym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie postępowaniu dotyczącym wyboru partnera prywatnego do wspólnej realizacji przedsięwzięcia pn. Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Eisenberga. Głównym celem, jaki chcą osiągnąć władze miasta poprzez realizację tego zamierzenia jest przywrócenie mieszkańcom Krakowa popularnego niegdyś miejsca rekreacji, zwanego potocznie basenem „Polfy”.

Sonda

Czy uważasz, że w okresie najbliższych 10 lat Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Polsce stanie się główną formą realizacji inwestycji publicznych?
Tak
Nie
Trudno powiedzieć

Partnerzy

 
close
Wyloguj się