Jesteś:O projekcie ›› ZIS 

O Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS) jest samodzielną jednostką organizacyjną Gminy Miejskiej Kraków, nie posiadającą osobowości prawnej, działającą jako wyodrębniona jednostka budżetowa, podlegająca bezpośrednio Prezydentowi Miasta Krakowa.

 

ZIS jest pierwszą tego typu jednostką w Polsce, która skupia w ramach swej działalności szeroki zakres kompetencji w niemal wszystkich obszarach sportu w zakresie statutowych obowiązków Gminy.

 

Cele działalności

  • rozbudowa bazy sportowej w Krakowie,
  • utrzymanie istniejącej bazy na jak najwyższym poziomie,
  • popularyzacja sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Krakowa,
  • organizacja imprez sportowych.

 

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie realizuje rządowy program „Moje Boisko, Orlik 2012” w ramach którego wybudowano do tej pory 14 nowoczesnych kompleksów boisk sportowych dla mieszkańców Krakowa.

 

ZIS jest organizatorem dużych imprez sportowych m.in. Cracovia Maraton, Bieg Trzech Kopców, a także współorganizatorem ostatniego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne – meta w Krakowie.

 

ZIS prowadzi nowoczesną platformę internetową www.sport.krakow.pl, która stanowi kompleksowe źródło wiedzy na temat sportu, rekreacji, bazy obiektów sportowych oraz imprez i wydarzeń sportowych odbywających się w Krakowie, przydatnych zarówno dla turystów jak i mieszkańców miasta.

 

Na firmowej stronie www.zis.krakow.pl stworzono interaktywną mapę, na której zostały umieszczone wszystkie gminne obiekty sportowe w Krakowie. Strona ta zawiera także inne istotne informacje na temat działalności jednostki, w tym informacje dotyczące inwestycji sportowych oraz organizowanych przetargów.

Aktualności

12 grudnia br. zakończono negocjacje w prowadzonym przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie postępowaniu dotyczącym wyboru partnera prywatnego do wspólnej realizacji przedsięwzięcia pn. Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Eisenberga. Głównym celem, jaki chcą osiągnąć władze miasta poprzez realizację tego zamierzenia jest przywrócenie mieszkańcom Krakowa popularnego niegdyś miejsca rekreacji, zwanego potocznie basenem „Polfy”.

Wiosną tego roku Krakowski Zarząd Infrastruktury Sportowej zainicjował nowy projekt międzynarodowy pn. „Polsko-niemiecko-ukraińska samorządowa Inicjatywa PPP”. Jego celem jest podnoszenie kompetencji oraz wymiana doświadczeń w zakresie ppp między miastami partnerskimi Krakowem, Norymbergą i Lwowem. Po wizycie w Norymberdze i Lwowie nadszedł czas na zaprezentowanie doświadczeń polskich, w tym również krakowskich. 19 października 2016 r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się w związku z tym konferencja podsumowująca projekt.

W dniach 7-10 czerwca 2016 r. kilkuosobowa delegacja Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w towarzystwie 2 ekspertów z warszawskiego Instytutu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego odwiedziła Lwów. Wizyta odbyła się w ramach projektu partnerskiego „Polsko-niemiecko-ukraińska Inicjatywa PPP” zainicjowanego i realizowanego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie we współpracy z urzędami miejskimi Norymbergi i Lwowa.

Sonda

Czy uważasz, że w okresie najbliższych 10 lat Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Polsce stanie się główną formą realizacji inwestycji publicznych?
Tak
Nie
Trudno powiedzieć

Partnerzy

 
close
Wyloguj się