Jesteś:O projekcie ›› ZIS 

O Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS) jest samodzielną jednostką organizacyjną Gminy Miejskiej Kraków, nie posiadającą osobowości prawnej, działającą jako wyodrębniona jednostka budżetowa, podlegająca bezpośrednio Prezydentowi Miasta Krakowa.

 

ZIS jest pierwszą tego typu jednostką w Polsce, która skupia w ramach swej działalności szeroki zakres kompetencji w niemal wszystkich obszarach sportu w zakresie statutowych obowiązków Gminy.

 

Cele działalności

  • rozbudowa bazy sportowej w Krakowie,
  • utrzymanie istniejącej bazy na jak najwyższym poziomie,
  • popularyzacja sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców Krakowa,
  • organizacja imprez sportowych.

 

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie realizuje rządowy program „Moje Boisko, Orlik 2012” w ramach którego wybudowano do tej pory 14 nowoczesnych kompleksów boisk sportowych dla mieszkańców Krakowa.

 

ZIS jest organizatorem dużych imprez sportowych m.in. Cracovia Maraton, Bieg Trzech Kopców, a także współorganizatorem ostatniego etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne – meta w Krakowie.

 

ZIS prowadzi nowoczesną platformę internetową www.sport.krakow.pl, która stanowi kompleksowe źródło wiedzy na temat sportu, rekreacji, bazy obiektów sportowych oraz imprez i wydarzeń sportowych odbywających się w Krakowie, przydatnych zarówno dla turystów jak i mieszkańców miasta.

 

Na firmowej stronie www.zis.krakow.pl stworzono interaktywną mapę, na której zostały umieszczone wszystkie gminne obiekty sportowe w Krakowie. Strona ta zawiera także inne istotne informacje na temat działalności jednostki, w tym informacje dotyczące inwestycji sportowych oraz organizowanych przetargów.

Aktualności

Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Krakowa w imieniu Gminy Miejskiej Kraków zaprasza do wyrażenia opinii odnośnie podstawowych założeń realizacji projektu pn.: „Budowa, utrzymanie i zarządzanie obiektem Centrum Obsługi Inwestora w Krakowie” planowanego w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

W postepowaniu pn. „Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Eisenberga w Krakowie”, które miało doprowadzić do wyłonienia partnera prywatnego w celu wspólnej realizacji przedsięwzięcia biorący udział w negocjacjach Kandydaci nie złożyli ofert. W związku z tym faktem Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, jako Podmiot Publiczny prowadzący procedurę informuje, iż postępowanie zostaje odwołane.

28 lutego br. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie wystosował zaproszenia do złożenia oferty do dwóch firm biorących udział w postępowaniu dotyczącym wyboru partnera prywatnego w celu wspólnej realizacji Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Eisenberga.
 

Sonda

Czy uważasz, że w okresie najbliższych 10 lat Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Polsce stanie się główną formą realizacji inwestycji publicznych?
Tak
Nie
Trudno powiedzieć

Partnerzy

 
close
Wyloguj się