Jesteś:Aktualności ›› Kraków na targach w Cannes

Kraków na Targach w Cannes

10 marca 2015

Jak podaje portal internetowy Krakow.pl od 10 marca br. Kraków będzie promował swoje projekty inwestycyjne na międzynarodowych targach inwestycji i nieruchomości MIPIM w Cannes. Wśród prezentowanych przedsięwzięć będą przedstawione projekty inwestycji sportowo-rekreacyjnych przygotowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

KRK

Listę inwestycji ZIS prezentowanych na targach otwiera Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Eisenberga w Krakowie. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany projekt planowany do realizacji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Dzięki dofinansowaniu Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego MRPO 2007-2013 opracowano pełne analizy przedrealizacyjne oraz sfinansowano wsparcie doradcze w przeprowadzeniu procedury wyboru partnera prywatnego, które zostało unieważnione wskutek niezłożenia przez kandydata oferty. Z końcem lutego 2015 roku jury konkursu 3P organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości PARP przyznało inwestycji nagrodę główną, dzięki czemu w bieżącym roku zamierzenie uzyska kompleksowe wsparcie doradcze w przygotowaniu i przeprowadzeniu ponownej procedury wyboru partnera prywatnego.

Promowany będzie także potencjalnie możliwy do realizacji w tej formule projekt „Rozbudowy Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna” (4 etap) przewidujący wzbogacenie obecnej infrastruktury o lekką halę wraz z widownią i krytymi kortami tenisowymi, boksami do gry w squasha i niezbędnym zapleczem; a także o zewnętrzne korty tenisowe wraz z zagospodarowaniem otaczającego terenu.

Promocja krakowskich inwestycji sportowych zostanie uzupełniona o ofertę komercyjnego wykorzystania istniejącego obiektu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana oraz o prezentację koncepcji hali Stulecia KS Cracovia, która od podstaw została zaprojektowana z myślą o osobach niepełnosprawnych, zarówno o uczestnikach imprez, jak i sportowcach z różnymi dysfunkcjami i poziomie niepełnosprawności.

Na targach promowany będzie obecnie największy projekt inwestycyjny Krakowa pn. „Kraków-Nowa Huta przyszłości", będący jednocześnie jednym z największych tego typu przedsięwzięć w Europie. Zaprezentowane zostaną także projekty adaptacji fortów oraz propozycje terenów inwestycyjnych pod zabudowę komercyjną i mieszkalną.

Targi MIPIM w Cannes to najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza branżowa w Europie, która ściąga przedstawicieli najpoważniejszych firm branży inwestycyjnej, rynku nieruchomości, biur architektonicznych, pism branżowych, miast i regionów z całego świata. Nasze miasto bierze w nich udział od 1997 r., a od 2005 prezentuje swoją ofertę inwestycyjną na własnym stoisku. Krakowskie stoisko będzie można odwiedzić do 13 marca br.

Więcej informacji: www.krakow.pl

Dodaj komentarz

Wszystkie pola wymagane

Sonda

Czy Twoim zdaniem samorządy otrzymują wystarczające wsparcie od administracji centralnej w zakresie przygotowywania i wdrażania projektów PPP?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Trudno powiedzieć

Partnerzy

 
close
Wyloguj się